MULTIELASTIK - CEMENTOVÉ LEPIDLO 15 KG

194

Nový produkt

MULTIELASTIK - CEMENTOVÉ LEPIDLO 15 KG

Lepidlo MULTIELASTIK

 Lepidlo MULTIELASTIK je mrazuvzdorné práškové lepidlo šedé barvy, které je nutné namíchat s vodou. Univerzální lepidlo pro použití do interiéru a exteriéru je flexibilní s vysokou pevností pro vrstvy do tloušťky 5 mm.

Více informací

25 ks

480,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Hmotnost:15 kg
Barva:šedá
Mrazuvzdornost:ano
Voděodolnost:ano
Vydatnost (?):4 m²
Průměrná spotřeba (?):3 - 4 kg/m²
Záměsová voda:4 l na 15 kg
Teplota při práci:5 - 25 °C
Tuhnutí (?):15 minut
Vytvrzení (?):5 hodin

 Lepící malta Multielastik
Lepicí malta Multielastik je továrně smíchaná směs organického a minerálního pojiva.
Po vytvrdnutí je mrazuvzdorná, je určena pro lepení Stegu betonových dlaždic, keramických obkladů, obkladů a dlažeb (glazovaných dlaždic a terakota) na tuhé podklady uvnitř i venku. V oblastech, které nejsou vystaveny velké deformaci kvůli změnám teploty. Podklady mohou být: běžný beton, lehký beton, mobilní beton, cement a cement-vápna, sádry, sádrové omítky, sádrokarton i sádrové vlákno.
Složení: portlandský cement, polymerní pojivo, minerální plniva, organické látky
Objemová hmotnost suché směsi: 1,36 kg / dm3
Odolnost ztvrdlé malty teplotám: od -30°C do +65 °C
Příprava nátěru: v závislosti na typu podkladu

Teplota (vzduch, povrch, materiál): +5°C až +25°C

Poměr míchání vody: cca 4,1 l vody na 15 kg suché směsi

Velikost zubů stěrky: 3 až 10 mm
Maximální tloušťka malty: 5 mm

Čas vhodný k použití po smíchání s vodou: asi 2 hodiny (při okolní teplotě +20 °C)

Čas otevřeného schnutí: > 15 minut

Doba tvárnosti: 10 minut

Možnost spárování: po 48 hodinách

Spotřeba: V závislosti na typu dlaždic od 1,5 do 4,9 kg lepidla na 1 m2 desky (1,35 kg / m2 - 1 mm silná vrstva malty)

Doba skladování: V suchých místech, a v nepoškozeném balení maximálně 12 měsíců od data výroby.

Příprava povrchu:

Všechny podloží musí být řádně připraveny, mít dostatečnou nosnost, stálou a jednotnou strukturu a musí být rovné a vyčištěné od prachu, mastnoty, a zbaveny od zbytků barev atd. Interiérové povrchy betonu musí být minimálně 3 měsíce staré, sádry a cementový potěr minimálně 4 týdny. Anhydritové potěry musí být zbaveny písku a prachu. Nerovnost podkladu je nutné odstranit s použitím vyrovnávací malty či tmely. Podklady silně savé a nerovnoměrně (např. mobilní beton, sádrokarton) by měly být natřeny základním nátěrem

Příprava výrobku:

Suché směsi by měly být postupně vsypané do kontejneru s příslušnou dávkou čisté a studené vody, míchejte ručně nebo mechanicky pomocí pomalé rotační míchačky, dokud nevznikne homogenní směs bez hrudek. Nechte uležet po dobu 5 minut a pak znovu důkladně promíchejte. Ztvrdlou hmotu nerozmíchávejte s vodou ani nepřidávejte do nově namíchané směsi.

Způsob použití:

Připravená malta by měla být nanášená v tenké vrstvě ocelovou stěrkou na podklad a silně přitlačena. Pak naneste silnější vrstvu malty a přetáhněte ji na okraji vroubkované stěrky pod úhlem 45-60° k podkladu.Velikost plochy pokryté maltou musí být přiměřená tomu,aby před položením dlaždic nedošlo k překročení doby otevřeného schnutí malty.To lze kontrolovat dotykem prstu a jestliže už malta nelepí,je čas otevřeného schnutí překročen, a malta musí být z podkladu odstraněna a je nutné použít novou.. Maltu nanášejte rovnoměrně, aby pokrývala nejméně 70% tabulky. Velmi velké desky by měl být pokryty tak, aby malta pokrývala alespoň 90% plochy desky. Lepicí malta by měla být aplikována i na celý povrch na druhé straně desky v tenké vrstvě stejné tloušťky, která zahrnuje všechny vyprofilování. Šířka spár by měla být typu dlaždic. Před vytvrdnutím by mely být odstraněny její přebytečné zbytky. Dbejte, aby byl do doby impregnace povrch chráněn před deštěm. Vyhněte se kontaktu s pokožkou a chraňte vaše oči. V případě kontaktu s očima, vypláchněte důkladně čistou vodou a vyhledejte lékařskou pomoc.
 

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

MULTIELASTIK - CEMENTOVÉ LEPIDLO 15 KG

MULTIELASTIK - CEMENTOVÉ LEPIDLO 15 KG

MULTIELASTIK - CEMENTOVÉ LEPIDLO 15 KG

Lepidlo MULTIELASTIK

 Lepidlo MULTIELASTIK je mrazuvzdorné práškové lepidlo šedé barvy, které je nutné namíchat s vodou. Univerzální lepidlo pro použití do interiéru a exteriéru je flexibilní s vysokou pevností pro vrstvy do tloušťky 5 mm.